La gelatina conté gelatina, sucre i altres conservants que són naturalment sense gluten.
Quina gelatina és sense gluten?
La
Gelatina de la marca Jell-O (així com el pudding instantani Jell-O i el pudding Jell-O cuinar i servir) realment no conté gluten (però no està certificat sense gluten).).
De què està feta la gelatina?
La gelatina és una proteïna obtinguda bullint la pell, els tendons, els lligaments i/o els ossos amb aigua. Normalment s'obté de vaques o porcs.
La marca Jell-O no conté gluten?
Aquesta resposta correspon a la marca JELL-O de postres de gelatina amb gust de fruita: Qualsevol varietat o sabor amb l'etiqueta sense gluten es pot considerar segura (segons el Reglament de la FDA de 20 ppm) per a persones amb mal altia celíaca.
Els ossos de goma tenen gluten?
Hi ha moltes marques d'ossets de goma, però no totes són sense gluten. És impossible fer un seguiment de totes les marques, però una marca popular d'ossets de goma (la Selva Negra) no conté gluten.